Hallitus

 

 

 

Hallituksen tehtävänä mm

- vastata paikallisjärjestön toiminnasta
- toimeenpanna yhteisiä ja yhdistyskohtaisia ammattiyhdistystoiminnan kehittämistilaisuuksia
- valmistella edustajiston kokouksessa käsiteltävät asiat ja panna täytäntöön kokouksen tekemät päätökset

Hallitus 2017 - 2018

Savonlinnan Seudun Paikallisjärjestön hallitukseen kuuluu puheenjohtajan lisäksi 10 varsinaista ja 10 varajäsentä

 

 

Puheenjohtaja

Savonlinnan ja ympäristön automiehet r.y. os 032

Lauri Tiainen

0442812455

tiais.late@gmail.com

Sihteeri

Savonlinnan ja lähiympäristön sähkömiehet ry os.077

Markku Valjakka

050 326 6049
valjakka.markku@gmail.com

JÄSENET

JHL 567

Ilkka Kemppainen

0504123825

ilkka.kemppainen62@gmail.com

Savonlinnan metallityöväen ammattiosasto r.y.

Olli-Pekka Kristianson

0408606081
olli-pekka.kristiansson@andritz.com

Punkaharjun puu ao. 079

Kari Laukkanen

040 506 3983
kvj.laukkanen@gmail.com

SM-U Sisä-Suomen am.os

Markku Rautiainen

0400 768 414

markku.j.rautiainen@gmail.com

 

PAM os.719

Pirkko Eronen

050 5690910

 paeronen@gmail.com

Savonlinnan vaatetustyöntekijät/TEAM 557

Pirkko Piispa

050 379 5172
pirkkopiispa@luukku.com

Savonlinnan Puutyöntekijäin ao 704.

Kimmo Natunen

0407342134

kimmo.natunen@upm.com

JHL 567

Jarmo Kankkunen

044 550 6649
jarmo.kankkunen@samiedu.fi

Henkilökohtaiset varajäsenet

JHL 567

Esko Hakkarainen

0505834711

esko.hakkarainen@isshp.fi

Sähköliitto os. 077

Hannu Kokki

0505916052
hannu.kokki@suursaimaa.com

Savonlinnan metallityöväen ammattiosasto r.y.

Matti Thil

0408485611
matti.thil12@gmail.com

Punkaharjun puu ao. 079

Kare Kosonen

puh. 050 3597 899

karekosonen@yahoo.com

AKT 032

Kari Pakarinen

0503051728

kari.pakarinen60@hotmail.com

SM-U Sisä-Suomen os.

Seppo Immonen 

0503682298

seppo.immonen57@gmail.com

PAM os.719

Raisa Porvali

0505614487

raisaporvali78@gmail.com

 

Savonlinnan vaatetustyöntekijät/TEAM 557

Raili Pulkkinen

0500747631

pulkkinenraili2@gmail.com

Savonlinnan Puutyöntekijäin ao 704.

Marjut Loikkanen

0503406016

marjut.loikkanen@upm.com

PAM Mara- ja kiinteistöosasto

Aki Pulkkinen

0447756209

aki.pulkkinen@hotmail.fi