Hallitus

 

 

 

Hallituksen tehtävänä mm

- vastata paikallisjärjestön toiminnasta
- toimeenpanna yhteisiä ja yhdistyskohtaisia ammattiyhdistystoiminnan kehittämistilaisuuksia
- valmistella edustajiston kokouksessa käsiteltävät asiat ja panna täytäntöön kokouksen tekemät päätökset

Hallitus 2019

Savonlinnan Seudun Paikallisjärjestön hallitukseen kuuluu puheenjohtajan lisäksi 10 varsinaista ja 10 varajäsentä

 

 

Puheenjohtaja

Savonlinnan metallityöväen ammattiosasto r.y.

Olli-Pekka Kristiansson

0408606081
olli-pekka.kristiansson@andritz.com

 


 

Sihteeri

Savonlinnan ja lähiympäristön sähkömiehet ry

Markku Valjakka

050 326 6049
valjakka.markku@gmail.com


Vara hallituksessa

PAM Mara- ja kiinteistöosasto

Aki Pulkkinen

0447756209

aki.pulkkinen@hotmail.fi


 

JÄSENET

JHL 567

Ilkka Kemppainen

0504123825

ilkka.kemppainen62@gmail.com


Vara

JHL 567

Jarmo Kankkunen

044 550 6649
jarmo.kankkunen@samiedu.fi


 

Savonlinnan metallityöväen ammattiosasto r.y.

Matti Thil

0408485611
matti.thil12@gmail.com


Vara

Savonlinnan metallityöväen ammattiosasto r.y.

Jarkko Kauranen

0407227060

jarkko.kauranen@andritz.com


 

Punkaharjun puutyöntekijät ry

Kari Laukkanen

040 506 3983
kvj.laukkanen@gmail.com


Vara

Punkaharjun puutyöntekijät ry

Mira Kosonen

 

mirakristiina73@gmail.com


 

SM-U Sisä-Suomen am.os

Markku Rautiainen

0400 768 414

markku.j.rautiainen@gmail.com


Vara

SM-U Sisä-Suomen os.

Seppo Immonen 

0503682298

seppo.immonen57@gmail.com


 

PAM os.719

Pirkko Eronen

050 5690910

 paeronen@gmail.com


Vara

PAM os.719

Raisa Porvali

0505614487

raisaporvali78@gmail.com


 

Savonlinnan vaatetustyöntekijät/TEAM 557

Pirkko Piispa

050 379 5172
pirkkopiispa@luukku.com


Vara

Savonlinnan vaatetustyöntekijät/TEAM 557

Raili Pulkkinen

0500747631

pulkkinenraili2@gmail.com


 

Savonlinnan Puutyöntekijäin ao 704.

Kimmo Natunen

0407342134

kimmo.natunen@upm.com


Vara

Savonlinnan Puutyöntekijäin ao 704.

Marjut Loikkanen

0503406016

marjut.loikkanen@upm.com


 

JHL 567

Esko Hakkarainen

0505834711

esko.hakkarainen@sosteri.fi


Vara

JHL 567

Outi Kuikka

050 5824628

outi.kuikka@savonlinna.fi


 

AKT

Niko Rautio

0405720545 

rautio.nipi@gmail.com     


Vara

AKT

Jari Pajunen

0445431616 

jarppo1980@gmail.com