Hallitus

 

 

HALLITUKSEN TEHTÄVÄNÄ on

 

-vastata paikallisjärjestön toiminnasta

-toimeenpanna yhteisiä ja yhdistyskohtaisia ammattiyhdistys-
 toiminnan kehittämistilaisuuksia
-valmistella edustajiston kokouksessa käsiteltävät asiat ja
 panna täytäntöön kokouksen tekemät päätökset

Hallitus 2021-2022

Savonlinnan Seudun Paikallisjärjestön hallitukseen kuuluu puheenjohtajan lisäksi 10 varsinaista ja 10 varajäsentä

 

Puheenjohtaja    Savonlinnan metallityöväen ammattiosasto17 r.y.

                             Olli-Pekka Kristiansson
                             olli-pekka.kristiansson@andritz.com

                             

Sihteeri                Savonlinnan metallityöväen ammattiosasto17 r.y.
                             Raili Pulkkinen 
                             pulkkinenraili2@gmail.com

 

Taloudenhoitaja  Punkaharjun puutyöntekijät 704ry
                             Kari Laukkanen 
                             kvj.laukkanen@gmail.com   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

JHL 567

Ilkka Kemppainen

0504123825

ilkka.kemppainen62@gmail.com


Vara

JHL 567

Jarmo Kankkunen

044 550 6649
jarmo.kankkunen@samiedu.fi


 

Savonlinnan metallityöväen ammattiosasto 17 r.y.

Jarkko Kauranen

0407227060

jarkko.kauranen@andritz.com 


Vara

Savonlinnan metallityöväen ammattiosasto 17 r.y.

Ville Vaittinen


 

Punkaharjun puutyöntekijät ry

Kari Laukkanen

040 506 3983
kvj.laukkanen@gmail.com


Vara

Punkaharjun puutyöntekijät ry

Janne Jokinen


 

SM-U Sisä-Suomen ammattiosasto

Kalle Vasara

Puh.0405139765

kalle.vasara@gmail.com


Vara

SM-U Sisä-Suomen ammattiosasto

Taisto Saukkonen

Puh.0505423350

taisto.saukkonen@hotmail.com


 

PAM mara- ja kiinteistöalan Savonlinnan seudun osasto (719) ry

Pirkko Eronen

050 5690910

 paeronen@gmail.com


Vara

PAM mara- ja kiinteistöalan Savonlinnan seudun osasto (719) ry

Aki Pulkkinen

0447756209

aki.pulkkinen@hotmail.fi 


 

Savonlinnan metallityöväen ammattiosasto17 r.y.

Pirkko Piispa

050 379 5172
pirkkopiispa@luukku.com


Vara

Savonlinnan metallityöväen ammattiosasto17 r.y.

Raili Pulkkinen

0500747631

pulkkinenraili2@gmail.com


 

Savonlinnan Puutyöntekijäin ao 704.

Kimmo Natunen

0407342134

kimmo.natunen@upm.com


Vara

Savonlinnan Puutyötekijäin ao 704

Marjut Loikkanen

050 3406016


 

 

JHL 567

Outi Kuikka

050 5824628

outi.kuikka@savonlinna.fi


vara
JHL 567

Esko Hakkarainen
050 5834711
esko.hakkarainen@sosteri.fi


 

AKT

Niko Rautio

0405720545 

rautio.nipi@gmail.com     


Vara

AKT

Jari Pajunen

0445431616 

jarppo1980@gmail.com


 

Savonlinnan ja lähiympäristön sähkömiehet 077 ry

Taavi Kosonen

0405875556

taavi.kosonen@upm.com


VARA

Savonlinnan ja lähiympäristön sähkömiehet 077 ry

Esko Pöllänen

0443523345